Strelski vikend LZS

V Lovski družini Šentlambert je 11. maja potekalo 2. kolo lige veteranov in superveteranov LZS 2024.

Foto: Matija Janc

VETERANI

ŠT.Ime in priimek GOLOBItočkeMKskupaj
1.JANEZ ŠKRLJ249697193
2.TOMAŽ KOROŠEC249697193
3.FRANCI VIDMAR 249695191
4.EVGEN MAKUC249695191
5.MILAN ZAJAMŠEK249693189
6.DARJAN VESENJAK249693189
7.RAJKO KERŠEVAN249693189
8.DUŠAN PUŠ239293185
9.IGOR HORVAT228895183
10.IVAN KOS218490174

SUPERVETERANI

ŠT.Ime in priimek GOLOBItočkeMKskupaj
1.ANTON HUDERNIK2510095195
2.STANISLAV FRANCELJ2510094194
3.RUDOLF MLINARIČ249693189
4.ANTON KOPRIVŠEK239296188
5.ANTON WEISS239294186
6.DARKO PAHOR249690186
7.SREČKO KOBETIČ249687183
8.VLADIMIR HACE228894182
9.ZVONE UDOVČ197695171
10.JANEZ RUŽIČ197688164

SKUPNI REZULTATI LIGE ZA VETERANE IN SUPERVETERANE

VETERANI
MESTOime in priimekMARKOVCIŠENTLAMBERTskupaj
1.JANEZ ŠKRLJ191193384
2.MILAN ZAJAMŠEK190189379
3.IGOR HORVAT191183374
4.DARJAN VESENJAK173189362
5.EVGEN MAKUC171191362
6.IVAN KOS172174346
7.TOMAŽ KOROŠEC0193193
8.FRANCI VIDMAR0191191
9.RAJKO KERŠEVAN0189189
10.DUŠAN PUŠ0185185
11.FRANC ČARGAN 1830183
12.ALBIN BRATUŠA 1710171
VETERANIGOLOBI
MESTOime in priimekMARKOVCIŠENTLAMBERTskupaj
1.JANEZ ŠKRLJ242448
2.MILAN ZAJAMŠEK242448
3.IGOR HORVAT232245
4.DARJAN VESENJAK202444
5.EVGEN MAKUC192443
6.IVAN KOS192140
7.FRANC ČARGAN24024
8.TOMAŽ KOROŠEC02424
9.FRANCI VIDMAR02424
10.RAJKO KERŠEVAN02424
11.ALBIN BRATUŠA23023
12.DUŠAN PUŠ02323
VETERANIMK
MESTOime in priimekMARKOVCIŠENTLAMBERTskupaj
1.IGOR HORVAT9995194
2.JANEZ ŠKRLJ9597192
3.MILAN ZAJAMŠEK9493187
4.FRANC ČARGAN87087
5.DARJAN VESENJAK9393186
6.IVAN KOS9690186
7.EVGEN MAKUC9595190
8.ALBIN BRATUŠA 79079
9.TOMAŽ KOROŠEC09797
10.FRANCI VIDMAR09595
11.RAJKO KERŠEVAN09393
12.DUŠAN PUŠ09393

Na strelišču Gaj-Pragersko se je 12. maja 2024 odvijala prva tekma lige v COMPAKU LZS 2024, ki je tudi izbirno tekmovanje za svetovno prvenstvo 2024 v Compaku na Madžarskem. Druga tekma je preložena iz 2. 6. 2024 na 1. 6. 2024, s pričetkom ob 9. uri.

Foto: Matija Janc
12. 5. 2024 COMPAKIZB.2024
MESTOime in priimekC-1C-2C-3C-4GOLOBISKUPAJ
1.BOŠTJAN SADEK2222232390360
2.MIHA TRAVNER2323232089356
3.MATJAŽ HLEBŠ2223212187348
4.MIHA FINKŠT2522231787348
5.MARIJAN SADEK2119222284336
6.NEJC HLEBŠ2221211983332
7.MAKS GARMUT2120192282328
8.IVICA FLEGAR2018212079316
9.TOMAŽ KOROŠEC2120191979316
10.JAN GARMUT1817222279316
11.MILKO VRBINC1619232179316
12.MARE VILFAN1919221878312
13.LEON SADEK2019191775300
14.MITJA KERSNIK1818201975300
15.DAMJAN PORENTA1915201771284
16.DUŠAN URANKAR1920141871284
17.EVGEN MAKUC1518231369276
18.ŽAN FINKŠT2013151765260
19.MARKO ROŽMAN1712161964256
20.TILEN NARED1216171661244
21.MARKO FUJAN169171557228
22.JURIJ MIKOLETIČ1513141557228
23.RUTKO MLINARIČ1413171256224
24.LJUBIŠA PAVLOVIČ1214111855220
Foto: Matija Janc

Predsednik Komisije za lovsko strelstvo in lovsko orožje Matija Janc

20. mednarodno srečanje v lovskem strelstvu med slovensko in hrvaško ekipo

Tradicionalno, že 20. mednarodno srečanje v lovskem strelstvu v kategorijah Compak in »A« trap med ekipama Lovske zveze Slovenije in Hrvaške lovske zveze je potekalo 14. in 15. oktobra na strelišču Lovskega društva Šljuka Bjelovar.

Foto: dr. Srečko F. Krope

Našo ekipo strelcev so sestavljali Miha Finkšt, Marijan Sadek, Leon Sadek, Dušan Urankar, Miha Travner in Boštjan Sadek. Ekipo smo spremljali predsednik LZS mag. Lado Bradač, predsednik Komisije za lovsko strelsko in lovsko orožje Matija Janc in podpredsednik LZS dr. Srečko Felix Krope.

Tekmovanje s predhodnim treningom je potekalo 14. oktobra. Za razliko od ostalih srečanj tokrat ni bilo discipline streljanja s kroglo. V vseh srečanjih do letošnjega je vedno zmagala naša ekipa, tokrat pa se je sreča prvič nasmehnila ekipi Hrvaške lovske zveze. Njihov spletni prispevek je tako nosil zanimiv naslov: “Zgodovinsko pomembna zmaga na meddržavnem srečanju.” Razlika je bila sicer majhna, vendar pa je za zmago dovolj že točka prednosti.

Foto: dr. Srečko F. Krope

Ob podelitvi, na kateri so sodelovali tudi predsednik Hrvaške lovske zveze Ivica Budor s svojimi najožjimi podpredsedniki, smo po tej prijateljski tekmi izročili tudi priložnostna darila tekmovalcem in njihovemu vodstvu. 15. oktobra je sledilo delovno srečanje med vodstvi obeh zvez, na katerem je tekla razprava o ukrepih glede pojava afriške prašičje kuge (APK) na Hrvaškem, o evropski orožni direktivi in o vodenju projektov v okviru različnih programov. Po delovnem srečanju, ki je bilo končano pred kosilom, smo se prijateljsko razšli ob najboljših obojestranskih željah.

dr. Srečko Felix Krope

Državno prvenstvo v strelski kombinaciji OPEN 2023

Lovska zveza Slovenije in Komisija za lovsko strelstvo in lovsko orožje sta 1. in 2. septembra izvedli Državno prvenstvo v strelski kombinaciji OPEN 2023 in na tarčo bežečega merjasca na strelišču Gaj Pragersko.

Foto: Bojan Gorenc

V petek, 1. septembra je potekal uradni trening in tradicionalna razstava orožja in lovske opreme, na kateri so sodelovala podjetja Optics Trade d.o.o., Lab Commerce d.o.o., Slovarms d.o.o. , Puškarstvo Vute, Hamex d.o.o., RWS Ammunition, Carl Zeiss d.o.o., Artemis FSH d.o.o., Varnost Shop d.o.o. in Swarovski Optik. Razstava se je zaključila s predstavitvijo Swarovski Optik ter s praktičnim preizkusom te optike na orožju Sauer in s strelivom RWS.

Državno prvenstvo v strelski kombinaciji OPEN 2023 je potekalo v soboto, 2. septembra. Na prvenstvu je sodelovalo 80 strelcev iz petnajstih območnih zvez. Tekmovanje je otvoril predsednik Lovske zveze Slovenije mag. Lado Bradač.

REZULTATI DP v veliki kombinaciji 2023 in na tarčo bežečega merjasca

DRŽAVNO PRVENSTVO V VELIKI KOMBINACIJI 2023 – posamezno

  1. mesto:  Igor Pičulin, Gorenjska 393 točk
  2. mesto: Boštjan Sadek, Maribor 393 točk
  3. mesto: Franci Vidmar, Zasavje 391 točk
Zmagovalci državnega prvenstva v veliki kombinaciji 2023. Foto: Bojan Gorenc

DRŽAVNO PRVENSTVO V VELIKI KOMBINACIJI 2023 – ekipno

  1. mesto: Maribor 1.105 točk
  2. mesto: Ljubljana 1.089 točk
  3. mesto: Novo Mesto 1.080 točk
Ekipni zmagovalci državnega prvenstva v veliki kombinaciji 2023. Foto: Bojan Gorenc

DRŽAVNO PRVENSTVO – NA TARČO BEŽEČEGA MERJASCA 2023 – posamezno

  1. mesto: Boštjan Sadek, Maribor, 89 točk
  2. mesto: Jože Štefančič, Posavje, 86 točk
  3. mesto: Marijan Sadek, Maribor, 83 točk
Najboljši strelci državnega prvenstva na tarčo bežečega merjasca 2023. Foto: Bojan Gorenc

DRŽAVNO PRVENSTVO NA TARČO BEŽEČEGA MERJASCA – ekipno

  1. mesto: Maribor 238 točk
  2. mesto: Posavje 206 točk
  3. mesto: Celje 184 točk

MOJSTER STRELEC 2023

Mojster strelec – golobi OPEN:

Sadek Boštjan, Pičulin Igor, Jerovšek David, Sadek Leon, Vidmar Franci, Garmut Nejc,  Garmut Maksimiljan, Sadek Marijan, Travner Miha, Vrbinc Milko, Rožman Marko, Škrlj Janez, Soklič Boštjan, Verdev Bogdan, Garmut Jan, Makuc Evgen, Klemenčič Marko, Kovačič Rudolf ml., Korošec Tomaž, Porenta Damjan

Mojster strelec – krogla OPEN:

Vidmar Franci, Garmut Nejc, Travner Miha, Sadek Marijan, Sadek Boštjan, Pičulin Igor, Vrbinc Milko, Sadek Leon, Marinc Janez, Škrlj Janez, Bogovič Slavko, Hriberšek Uroš, Blatnik Mitja, Tomažič Vilijem, Avsenek Lovrenc, Cej Matej, Jerovšek David, Miketič Gregor, Kovačič Uroš

Matija Janc, predsednik Komisije za lovsko strelstvo in lovsko orožje

Državno prvenstvo v lovskem strelstvu 2023

Državno prvenstvo v lovskem strelstvu za veterane in superveterane bo v soboto, 26. avgusta, in v nedeljo, 27. avgusta 2023 v Lovski družini Prosenjakovci. Državno prvenstvo za veliko kombinacijo bo v soboto, 2. septembra na strelišču Gaj-Pragersko.

Foto: Tilen Hvala

Otvoritev državnega prvenstva za veterane bo v soboto, 26. avgusta, ob 8. uri, državno prvenstvo za superveterane bo v nedeljo, 27. avgusta, ob 8. uri. Treningi za državno prvenstvo za veterane in superveterane bodo potekali:

  • ponedeljek, 21. 8. 2023, od 15. do 18. ure
  • torek, 22. 8. 2023, od 15. do 18. ure
  • sreda, 23. 8. 2023, od 15. do 18. ure
  • četrtek, 24. 8. 2023, od 10. do 18. ure
  • petek, 25. 8. 2023, od 10. do 18. ure

Državno prvenstvo v veliki kombinaciji se bo odvijalo 2. septembra na strelišču Gaj-Pragersko, z otvoritvijo ob 8. uri. Treningi bodo potekali po urniku strelišča. Uradni trening bo v petek, 1. septembra, s pričetkom ob 9. uri.

Matija Janc, predsednik Komisije za lovsko strelstvo in lovsko orožje

Na Pragerskem liga v lovskem strelstvu Lovske zveze Maribor

Komisija za lovsko strelstvo Lovske zveze (LZ) Maribor, ki jo že dolga leta uspešno vodi Bojan Urbančič iz Ruš, je sklenila že 16. ligo v lovskem strelstvu za lovce iz lovskih družin (LD) LZ Maribor.

Nagrajenci, sodniki in del udeležencev lige v lovskem strelstvu Lovske zveze Maribor. Foto: arhiv LZ Maribor

V treh kolih zanimivega in dobro organiziranega tekmovanja, ki se je odvijalo v strelskem centru Gaj pri Pragerskem, so se najboljši strelci pomerili v posamični in ekipni konkurenci in to v disciplinah glinasti golobi, malokalibrska puška in lovska kombinacija. Letos so prvič izvedli tudi tekmovanje v disciplini compak (to pomeni prelet glinastih golobov v različnih smereh), kar je bilo za strelce tekmovalno zelo izzivalno, za gledalce pa izjemno zanimivo.

Udeleženci strelske lige LZ Maribor so bili razporejeni v več skupin, in sicer so se pomerili člani do 55 leta starosti, veterani med 55 in 65 letom starosti in superveterani, starejši od 65 let. Skupaj je v ligi nastopilo 29 strelcev, žal med njimi ni bilo nobene lovke, ki se sicer na streliščih rade pomerijo z lovskimi izzivalci.

Kot sta povedala Bojan Urbančič in Darjan Vesenjak, ki sta organizacijsko bdela nad potekom tekmovanja, letošnje vreme strelcem ni bilo najbolj naklonjeno. Za nemoten potek tekmovanja so skrbeli strelski sodniki Alojz Gostenčnik, Dejan Vedlin in Marjan Gselman. Kot zanimivost naj omenimo izjemen uspeh Boštjana Sadeka, ki je zadel vseh 75 glinastih golobov, kar je redek dosežek. Rezultati veteranov in superveteranov so šteli za izbor za državno prvenstvo Lovske zveze Slovenije.

Ob zaključku lige so najboljšim podelili nagrade in sklenili, da bodo prihodnje leto v ligo pritegnili še več lovskih strelcev. V ekipni konkurenci so letos zmagali strelci iz LD Oplotnica pred LD Janžev Vrh in LD Podvelka. Med člani je slavil Boštjan Sadek pred Marijanom Sadekom in Jocom Hudernikom; med veterani Bojan Urbančič pred Darjanom Vesenjakom in Marjanom Krevhom; pri superveteranih Danijel Marhold pred Antonom Hudernikom in Slavkom Prahom, v disciplini compak pa je slavil Bojan Urbančič pred Boštjanom Sadekom in Maksimilijanom Garmutom.

Marjan Toš