VIDEO: Praktična vaja iskalcev tudi v Mariboru

Lovska zveza Slovenije je v sodelovanju z Upravo za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin, higiensko službo (VHS) in Lovsko zvezo Maribor v četrtek, 4. novembra, izvedla praktični del usposabljanja za člane skupin za iskanje poginulih divjih prašičev za severnovzhodno Slovenijo.

Foto: Božidar Kunej

Prvi dan usposabljanja za skupine po 25 udeležencev je potekal pri lovskem domu in istoimenskem lovišču Pobrežje – Miklavž. Prva skupina je s prikazom praktične vaje pričela ob 9. uri, druga ob 11:30 in tretja, ob 14. uri.

Načrt terenskega dela je bil sledeč: 1 ura izvajanja biovarnostnih ukrepov pri vstopu in izstopu iz okuženega območja, 1 ura prikaza pristopa k najdenemu poginulemu divjemu prašiču in 2 uri izvedbe iskanja na terenu z uporabo aplikacije WBT. Drugi dan usposabljanja ob enakem časovnem terminu bo v soboto, 6. novembra.

Božidar Kunej

Potek vaje si lahko ogledate v spodnjem prispevku:

Vir: https://net-tv.si