Ministrstvo izdalo dovoljenje za odstrel kormoranov

Ministrstvo za okolje in prostor je dne 28. 11. 2022 na zahtevo Ribiške zveze Slovenije izdalo dovoljenje za vznemirjanje in odvzem iz narave z odstrelom do 139 osebkov vrste veliki kormoran (Phalacrocorax carbo) na leto, na določenih območjih.

Foto: Pixabay

Vznemirjanje in odvzem iz narave z odstrelom je dovoljeno upravljavcem lovišč, katerih lovišča se v skladu z Odlokom o loviščih v Republiki Sloveniji in njihovih mejah nahajajo na odsekih rek na določenih območjih. Dovoljenje je izdano za obdobje petih let od dokončnosti odločbe.

Dne 1. 12. 2022 je Lovska zveza Slovenije prejela zaprosilo Ribiške zveze Slovenije, da vse lovske družine, upravljavke lovišč, obvestimo o izdanem dovoljenju s prošnjo, da lovske družine, ki upravljajo z loviščem na območju rek, določenih z dovoljenjem, pristopijo k izvajanju dovoljenja.

dovoljenje Ministrstva za okolje in prostor, št. 35606-6/2022-2550-22 z dne 28. 11. 2022

zaprosilo Ribiške zveze Slovenije z dne 1. 12. 2022