Novi direktor Strokovne službe LZS je mag. Božo Zakrajšek

Strokovno službo Lovske zveze Slovenije od 1. decembra 2020 vodi novi direktor, mag. Božo Zakrajšek.

Foto: Barbara Ložar

Mag. Božo Zakrajšek je član Lovske družine Mokrc in dolgoletni član predavateljskega aktiva veterinarjev LZS na izobraževanjih lovskih čuvajev ter usposobljenih oseb za prvi pregled uplenjene divjadi za področje veterinarske zakonodaje in bolezni divjih živali. Prav tako že vrsto let predava lovskim pripravnikom v predavateljskem aktivu Postojnsko-Bistriške Zveze lovskih družin tematiko rogarji.

Zaposlen je bil na Veterinarski fakulteti Ljubljana, na Inštitutu za patologijo divjadi, bil je vodja mejne veterinarske inšpekcije Urada za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin, zadnja leta pa je na Letališču Jožeta Pučnika Ljubljana opravljal delo uradnega veterinarja za inšpekcijski nadzor pri uvozu pošiljk živalskega izvora in živih živali iz tretjih držav na teritorij EU.

mag. Božo Zakrajšek