Prvak lenarškega LGB postal mladi Feliks Kranvogel

Na strelišču Strelskega društva Osek pri Vladu Steinfelserju je bilo 9. maja tradicionalno tekmovanje v lovski kombinaciji za pokale lenarškega lovsko-gojitvenega bazena (LGB).

Prvak lenarškega LGB v lovski kombinaciji Feliks Kranvogel (v sredini). Foto: Marjan Toš

Organizator  letošnje prireditve je bila Lovska družina (LD) Sv. Jurij v Slovenskih goricah, ki  letos praznuje osemdesetletnico ustanovitve. V njenem imenu in v imenu Lovske zveze (LZ)  Maribor je množico strelcev in njihovih simpatizerjev pozdravil in nagovoril tajnik LD Sv. Jurij in član Upravnega odbora LZ Maribor Franc Krivec. Zahvalil se je strelcem za udeležbo in varnost na strelišču, vodjem ekip in tehniškemu osebju organizatorja pa za zgledno in brezhibno izvedbo tekmovanja.

Naslov bazenskega prvaka v lovski kombinaciji za letos je osvojil  mladi strelec Feliks Kranvogel iz LD Voličina pred Gregorjem Fekonjo iz LD Benedikt in Milanom Baumanom iz LD Sv. Jurij. 

V ekipni konkurenci pa so  sicer zelo tesno slavili lovski strelci iz LD  Sv. Jurij pred LD Benedikt (odločil je boljši rezultat v streljanju z MK puško) in LD Lenart. Odločal je boljši rezultat v streljanju s kroglo. Četrta je bila ekipa LD Voličina, peta LD Sv. Ana in zadnja, nekoliko presenetljivo, LD Dobrava v Slovenskih goricah.

M. T.

Kapetani najboljših ekip, v sredini Milan Bauman iz LD Sv. Jurij. Foto: Marjan Toš

LD Sv. Jurij ima novega starešino

Na občnem zboru Lovske družine (LD) Sv. Jurij v Slovenskih goricah iz Jurovskega dola so sprejeli letošnji delovni program s finančnim načrtom in največ pozornosti namenili aktualnim vprašanjem varstva in ohranitve ogrožene male divjadi.

Novi starešina Ivan Špindler (desno) prejema funkcijo iz rok Ivana Bračiča: Foto: arhiv LD Sv. Jurij

Zaradi velikih sprememb v naravnem okolju je iz njihovega lovišča že izginila poljska jerebica, fazani pa so na spodnji meji preživetja. Enako se godi tudi poljskim zajcem. K sreči imajo še stabilno populacijo srnjadi, s katero upravljajo v skladu z letnim upravljavskim načrtom v okviru slovensko goriškega območnega združenja upravljavcev lovišč. Obveznosti iz koncesijske pogodbe uresničujejo vestno in odgovorno.

Jurovški lovci imajo na Malni lep lovski dom in dobro sodelujejo tako z domačo občino, kot tudi z osnovno šolo in drugimi društvi v občini Sv. Jurij. Vključeni so tudi v delo lenarškega lovsko-gojitvenega bazena in Lovske zveze Maribor.

Na občnem zboru so za novega starešino izvolili Ivana Špindlerja, dolgoletnega lovca in dobrega poznavalca razmer v lovišču, ki je to funkcijo v preteklosti že opravljal. Novi starešina se je zahvalil predhodniku Ivanu Bračiču in povedal, da bodo lovci Sv. Jurija še naprej sodelovali z domačimi kmeti in drugimi lastniki zemljišč, pa tudi s pobrateno LD Predgrad in prijateljskima LD Mozirje in Zreče.

M. T.