Ob 80-letnici delovanja je Lovska družina (LD) Negova organizirala veliko tekmovanje v streljanju na glinaste golobe.

V ekipni konkurenci je slavila LD Rogatec pred LD Trnovska Vas in Strelskim društvom (SD) Velka. V zahtevnem tekmovanju na prelet race za memorial Rudija Šipka je zmagal domačin Blaž Rojko iz Negove pred Bojanom Likovičem iz Negove in Markom Perkom iz SD Osek.
V športni disciplini trap je v nagradnem tekmovanju zmagal Peter Hul iz SD Sokol pred domačinoma Stankom Rojkom in Vladom Šiškom iz Negove. V lovskem stavu je zmagal Jože Kaučič iz Negove pred favoritom Dragom Nemcem iz SD Sokol in domačinom Bojanom Likovičem iz LD Negova. Pomerili so se tudi veterani in po pričakovanju je zmagal izkušeni Branko Lončarič iz LD Benedikt pred Gabrijelom Vučkom iz Apač in Simonom Skobirjem iz LD Podgorje.


Pri superveteranih, lovcih starih nad 70 let, je imel najbolj mirno roko in ostro oko prekaljeni strelec Franc Kardinar iz LD Apače in slavil pred Francem Tomaničem iz LD Mala Nedelja in Bojanom Lešnikom iz LD Duplek.
Tekmovanje je potekalo v izjemno športnem merjenju moči in je pritegnilo tudi veliko gledalcev.
M. T.






