Zaključena liga LZS za veterane in superveterane 2024

Z zadnjo tekmo, ki so jo 15. junija pripravili v Lovski družini (LD) Slovenj Gradec, se je končala liga Lovske zveze Slovenije (LZS) za veterane in superveterane 2024.

Zmagovalci lige LZS 2024 med veterani in superveterani. Foto: Igor Horvat

Liga je imela štiri tekme na streliščih LD Markovci, LD Šentlambert, LD Sinji vrh in zaključek v LD Slovenj Gradec. Na tekmovanjih je sodelovalo 25 strelcev, le 12 strelcev pa je sodelovalo na vsaj treh tekmah, ki so štele v končni rezultat. Tekmovanja v vseh lovskih družinah so bila organizirana na visokem nivoju, prav takšni so bili tudi rezultati strelcev.

Komisija za lovsko strelstvo in lovsko orožje ocenjuje takšno ligo kot dobrodošlo in potrebno, vendar je udeležba strelcev iz leta v leto manjša, zato bomo pretehtali izvedbo lige za naprej, vsekakor bomo v januarju 2025 odprli predprijave za ligo, da ocenimo interes in upravičenost organizacije. Komisija je pripravljena za delo, odvisno pa je od vaše udeležbe. Iz pogovorov z udeleženci je razvidno, da je to dobra priprava na državno prvenstvo, saj tekmuješ z najboljšimi in prav tako z udeleženci državnega prvenstva, zato se lahko čez leto primerjaš, kje si s formo!

Hvala vsem lovskim družinam, ki ste prirejale tekmovanja in strelcem, ki ste se jih udeleževali. 

Prva tri mesta v kategoriji veterani:

  • kombinacija: 1. mesto Janez Škrlj 766 točk, 2. mesto Evgen Makuc 734  točk in 3. mesto Igor Horvat 731 točk
  • MK: 1. mesto Igor Horvat 387 točk, 2. mesto Janez Škrlj 386 točk in 3. mesto Evgen Makuc 378 točk 
  • golobi: 1. mesto Janez Škrlj 380 točk,  2. mesto Evgen Makuc 356 točk in 3. mesto Darjan Vesenjak 352 točk

Prva tri mesta v kategoriji superveterani:

  • kombinacija: 1. mesto Anton Hudernik 758 točk, 2. mesto Stanislav Francelj 729 točk in 3. mesto Anton Weiss 729 točk
  • MK: 1. mesto Anton Koprivšek 383 točk, 2. mesto Zvone Udovč 382 točk in 3. mesto Stanislav Francelj 381 točk
  • golobi: 1. mesto Anton Hudernik 380 točk, 2. mesto Anton Weiss 356 točk in 3. mesto Stanislav Francelj 348 točk

Rezultati lige LZS za veterane in superveterane 2024 – kombinacija

Rezultati lige LZS za veterane in superveterane 2024 – MK

Rezultati lige LZS za veterane in superveterane 2024 – golobi

Anton Weiss, član Komisije za lovsko strelstvo in lovsko orožje

Strelski vikend LZS

V Lovski družini Šentlambert je 11. maja potekalo 2. kolo lige veteranov in superveteranov LZS 2024.

Foto: Matija Janc

VETERANI

ŠT.Ime in priimek GOLOBItočkeMKskupaj
1.JANEZ ŠKRLJ249697193
2.TOMAŽ KOROŠEC249697193
3.FRANCI VIDMAR 249695191
4.EVGEN MAKUC249695191
5.MILAN ZAJAMŠEK249693189
6.DARJAN VESENJAK249693189
7.RAJKO KERŠEVAN249693189
8.DUŠAN PUŠ239293185
9.IGOR HORVAT228895183
10.IVAN KOS218490174

SUPERVETERANI

ŠT.Ime in priimek GOLOBItočkeMKskupaj
1.ANTON HUDERNIK2510095195
2.STANISLAV FRANCELJ2510094194
3.RUDOLF MLINARIČ249693189
4.ANTON KOPRIVŠEK239296188
5.ANTON WEISS239294186
6.DARKO PAHOR249690186
7.SREČKO KOBETIČ249687183
8.VLADIMIR HACE228894182
9.ZVONE UDOVČ197695171
10.JANEZ RUŽIČ197688164

SKUPNI REZULTATI LIGE ZA VETERANE IN SUPERVETERANE

VETERANI
MESTOime in priimekMARKOVCIŠENTLAMBERTskupaj
1.JANEZ ŠKRLJ191193384
2.MILAN ZAJAMŠEK190189379
3.IGOR HORVAT191183374
4.DARJAN VESENJAK173189362
5.EVGEN MAKUC171191362
6.IVAN KOS172174346
7.TOMAŽ KOROŠEC0193193
8.FRANCI VIDMAR0191191
9.RAJKO KERŠEVAN0189189
10.DUŠAN PUŠ0185185
11.FRANC ČARGAN 1830183
12.ALBIN BRATUŠA 1710171
VETERANIGOLOBI
MESTOime in priimekMARKOVCIŠENTLAMBERTskupaj
1.JANEZ ŠKRLJ242448
2.MILAN ZAJAMŠEK242448
3.IGOR HORVAT232245
4.DARJAN VESENJAK202444
5.EVGEN MAKUC192443
6.IVAN KOS192140
7.FRANC ČARGAN24024
8.TOMAŽ KOROŠEC02424
9.FRANCI VIDMAR02424
10.RAJKO KERŠEVAN02424
11.ALBIN BRATUŠA23023
12.DUŠAN PUŠ02323
VETERANIMK
MESTOime in priimekMARKOVCIŠENTLAMBERTskupaj
1.IGOR HORVAT9995194
2.JANEZ ŠKRLJ9597192
3.MILAN ZAJAMŠEK9493187
4.FRANC ČARGAN87087
5.DARJAN VESENJAK9393186
6.IVAN KOS9690186
7.EVGEN MAKUC9595190
8.ALBIN BRATUŠA 79079
9.TOMAŽ KOROŠEC09797
10.FRANCI VIDMAR09595
11.RAJKO KERŠEVAN09393
12.DUŠAN PUŠ09393

Na strelišču Gaj-Pragersko se je 12. maja 2024 odvijala prva tekma lige v COMPAKU LZS 2024, ki je tudi izbirno tekmovanje za svetovno prvenstvo 2024 v Compaku na Madžarskem. Druga tekma je preložena iz 2. 6. 2024 na 1. 6. 2024, s pričetkom ob 9. uri.

Foto: Matija Janc
12. 5. 2024 COMPAKIZB.2024
MESTOime in priimekC-1C-2C-3C-4GOLOBISKUPAJ
1.BOŠTJAN SADEK2222232390360
2.MIHA TRAVNER2323232089356
3.MATJAŽ HLEBŠ2223212187348
4.MIHA FINKŠT2522231787348
5.MARIJAN SADEK2119222284336
6.NEJC HLEBŠ2221211983332
7.MAKS GARMUT2120192282328
8.IVICA FLEGAR2018212079316
9.TOMAŽ KOROŠEC2120191979316
10.JAN GARMUT1817222279316
11.MILKO VRBINC1619232179316
12.MARE VILFAN1919221878312
13.LEON SADEK2019191775300
14.MITJA KERSNIK1818201975300
15.DAMJAN PORENTA1915201771284
16.DUŠAN URANKAR1920141871284
17.EVGEN MAKUC1518231369276
18.ŽAN FINKŠT2013151765260
19.MARKO ROŽMAN1712161964256
20.TILEN NARED1216171661244
21.MARKO FUJAN169171557228
22.JURIJ MIKOLETIČ1513141557228
23.RUTKO MLINARIČ1413171256224
24.LJUBIŠA PAVLOVIČ1214111855220
Foto: Matija Janc

Predsednik Komisije za lovsko strelstvo in lovsko orožje Matija Janc

Državno prvenstvo v lovskem strelstvu 2023

Državno prvenstvo v lovskem strelstvu za veterane in superveterane bo v soboto, 26. avgusta, in v nedeljo, 27. avgusta 2023 v Lovski družini Prosenjakovci. Državno prvenstvo za veliko kombinacijo bo v soboto, 2. septembra na strelišču Gaj-Pragersko.

Foto: Tilen Hvala

Otvoritev državnega prvenstva za veterane bo v soboto, 26. avgusta, ob 8. uri, državno prvenstvo za superveterane bo v nedeljo, 27. avgusta, ob 8. uri. Treningi za državno prvenstvo za veterane in superveterane bodo potekali:

  • ponedeljek, 21. 8. 2023, od 15. do 18. ure
  • torek, 22. 8. 2023, od 15. do 18. ure
  • sreda, 23. 8. 2023, od 15. do 18. ure
  • četrtek, 24. 8. 2023, od 10. do 18. ure
  • petek, 25. 8. 2023, od 10. do 18. ure

Državno prvenstvo v veliki kombinaciji se bo odvijalo 2. septembra na strelišču Gaj-Pragersko, z otvoritvijo ob 8. uri. Treningi bodo potekali po urniku strelišča. Uradni trening bo v petek, 1. septembra, s pričetkom ob 9. uri.

Matija Janc, predsednik Komisije za lovsko strelstvo in lovsko orožje

Liga LZS za veterane in superveterane 2023

V soboto, 3. junija se je z zadnjo tekmo, ki so jo pripravili v Lovski družini Rakitna, končala liga Lovske zveze Slovenije (LZS) za veterane in superveterane 2023.

Foto: Matija Janc

Liga je imela štiri tekme na streliščih Sinji Vrh, Krvavec, Nova Gorica in Rakitna. Na tekmovanjih je sodelovalo 41 strelcev, le 22 strelcev pa je sodelovalo na vsaj treh tekmah, ki so štele v končni rezultat. Tekmovanja v vseh lovskih družinah so bila organizirana na visokem nivoju, prav tako rezultati strelcev.

Štiriletni mandat Komisije za lovsko strelstvo in lovsko orožje se z letošnjim letom izteka, zato upam, da bo nova komisija nadaljevala z ligo za veterane in superveterane tudi v bodoče. Hvala vsem lovskim družinam, ki ste prirejale tekmovanja in strelcem, ki ste se jih udeleževali. 

Rezultati lige LZS 2023 – veterani

Prva tri mesta v kategoriji veterani:

  • kombinacija: 1. mesto Janez Škrlj 578 točk, 2. mesto Evgen Makuc 576  točk in 3. mesto Tomaž Korošec 574 točk
  • MK: 1. mesto Janez Škrlj 293 točk, 2. mesto Dušan Krajnik 289 točk in 3. mesto Evgen Makuc 288 točk 
  • golobi: 1. mesto Tomaž Korošec 292 točk,  2. mesto Janez Škrlj 288 točk in 3. mesto Evgen Makuc 288 točk

Rezultati lige LZS 2023 – superveterani

Prva tri mesta v kategoriji superveterani:

  • kombinacija: 1. mesto  Anton Hudernik 569 točk, 2. mesto Anton Weiss 563 točk in 3. mesto Stanislav Francelj 555 točk
  • MK: 1. mesto Stanislav Francelj 294 točk, 2. mesto Vladimir Hace 289 točk in 3. mesto Rajko Andrijašič 288 točk
  • golobi: 1. mesto  Anton Hudernik 284 točk, 2. mesto Anton Weiss 280 točk in 3. mesto Vladimir Hace 268 točk

Matija Janc, predsednik Komisije za lovsko strelstvo in lovsko orožje

Strelski vikend LZS

V Novi Gorici se je 13. maja, v deževnem vremenu odvijalo tretje kolo odprtega prvenstva Lovske zveze Slovenije za veterane in superveterane, v nedeljo 14. maja pa na strelišču v Pragerskem prva izbirna tekma za ekipo LZS , ki bo zastopala LZS na evropskem prvenstvu.

Foto: Matija Janc

Med veterani je 1. mesto zasedel Janez Škrlj, 2. mesto Tomaž Korošec in 3. mesto Boštjan Soklič. Med superveterani je 1. mesto zasedel Rutko Mlinarič, 2. mesto Francelj Stanislav in 3. mesto Anton Hudernik

Foto: Matija Janc
Nova Gorica, 13. 5. 2023 – veterani
Nova Gorica, 13. 5. 2023 – superveterani

Tretje kolo lige veterani in super veterani se ne bo štelo v skupno razvrstitev, ker so bili pogoji zaradi vremena slabi. Organizatorju ZLD Nova Gorica bi se zahvalil za izredno dobro speljano prireditev, žal pa na vreme ne morejo vplivati.

Foto: Matija Janc

V nedeljo 14. maja se je na strelišču Pragersko odvijala prva izbirna tekma. Skupno število tekmovalcev je bilo 22, od tega je bilo šest strelcev Hrvaške lovske zveze (HLS), ki se pripravljajo na evropsko prvenstvo.

Pragersko, 14. 5. 2023 – izbirna tekma

Zaradi vremenskih razmer so se streljali samo golobi, ker je bila na strelišču za kroglo prevelika količina vode.

Foto: Matija Janc

Po končanem tekmovanju je psihoterapevtka in lovka Tanja Breznik pripravila predavanje o psihološki pripravi na strel za strelce in sodnike.

Foto: Matija Janc

Matija Janc, predsednik Komisije za lovsko strelstvo in lovsko orožje

Dnevi lovskega strelstva 2022 – URADNI REZULTATI

Lovska zveza Slovenije in Komisija za lovsko strelstvo in lovsko orožje sta od 3. do 4. septembra izvedli Dneve lovskega strelstva 2022 na strelišču Gaj pri Pragerskem.

Foto: Bojan Gorenc

V soboto, 3. septembra, je potekalo državno prvenstvo v strelski kombinaciji za veterane in superveterane. Prisotnih je bilo 93 strelcev. Uradno je tekmovanje odprl predsednik Državnega sveta RS Alojz Kovšca, ki je v otvoritvenem nagovoru poudaril pomembnost razvoja lovskega strelstva v lovskih družinah in dojemanje lovskega strelstva kot veščine, ki spremlja lovce in lovsko organizacijo.

DNEVI LOVSKEGA STRELSTVA 2022 – URADNI REZULTATI

Foto: Bojan Gorenc

DRŽAVNO PRVENSTVO SUPERVETERANI – KOMBINACIJA 2022

  1. Zupan Anton, Savinjsko-Kozjanska
  2. Stanislav Francelj, Kočevje
  3. Vladimir Hace, Kočevje

DRŽAVNO PRVENSTVO SUPERVETERANI – KOMBINACIJA 2022 EKIPNO

  1. Kočevje
  2. Savinjsko-Kozjanska
  3. Ljubljana

DRŽAVNO PRVENSTVO VETERANI – KOMBINACIJA 2022

  1. Janez Škrlj, Notranjska
  2. Marko Jelen, Koroška
  3. Dušan Urankar, Savinjsko-Kozjanska

DRŽAVNO PRVENSTVO VETERANI – KOMBINACIJA 2022 EKIPNO

  1. Notranjska
  2. Savinjsko-Kozjanska
  3. Koroška

V nedeljo je potekalo državno prvenstvo v strelski kombinaciji  »OPEN 2022« in troboj ekip Lovske zveze Slovenje, Hrvaške lovske zveze (HLS) in Lovske zveze Srbije (LSS). Nedeljsko tekmovanje je otvoril predsednik Državnega sveta RS Alojz Kovšca, prisotne pa je pozdravil in nagovoril predsednik Lovske zveze Slovenije mag. Lado Bradač.

V troboju ekip med Hrvaško, Srbijo in Slovenijo je prvo mesto zasedla Slovenija, drugo Hrvaška in tretje mesto Srbija. Foto: Bojan GOrenc

DRŽAVNO PRVENSTVO V VELIKI KOMBINACIJI 2022 – posamezno

  1. Boštjan Sadek, Maribor
  2. Dušan Urankar, Savinjsko-Kozjanska
  3. Leon Sadek, Maribor

DRŽAVNO PRVENSTVO V VELIKI KOMBINACIJI 2022 – ekipno

  1. Maribor
  2. Savinsko Kozjanska
  3. Novo Mesto

DRŽAVNO PRVENSTVO V BM 2022 – posamezno

  1. Marijan Sadek Marijan, Maribor
  2. Matjaž Hlebš, Zasavje
  3. Slavko Bogovič, Posavje

DRŽAVNO PRVENSTVO V BM 2022 – ekipno

  1. Maribor
  2. Posavje
  3. Koroška

MOJSTER STRELEC 2022

Foto: Bojan Gorenc
  • Mojster strelec – golobi OPEN

Garmut Maksimiljan, Hlebš Matjaž, Sadek Boštjan, Škrlj Janez, Travner Miha, Blatnik Mitja, Urankar Dušan, Sadek Leon, Urbančič Bojan, Rožman Marko

  • Mojster strelec – krogla OPEN

Sadek Boštjan, Urankar Dušan, Sadek Leon, Kovacic Uroš, Travner Miha, Tomažič Viljem, Krajnc Rok,  Blatnik Mitja, Garmut Nejc, Hriberšek Uroš, Štefančič Jože, Rožman Marko, Pičulin Igor, Porenta Damjan, Jerovšek David, Nared Tilen, Pogorilić Zlatko, Bogovič Slavko, Finkšt Miha

  • Mojster strelec – golobi superveterani

Anton Zupan

  • Mojster strelec – MK superveterani

Darko Pahor, Viljan Stepančič, Ljubiša Pavlovič, Anton Hudernik, Stanislav Francelj, Tone Markič, Janez Pavli, Bojan Podgoršek, Anton Zupan, Vladimir Hace

  • Mojster strelec – golobi veterani

Marko Jelen, Dušan Urankar, Evgen Makuc, Janez Škrlj, Bojan Urbančič, Tomaž Korošec, Marjan Krevh, Leopold Travner, Slavko Prah

  • Mojster strelec – MK superveterani

Igor Weiss, Zlatko Pogorilić, Janez Škrlj, Marjan Krevh, Dušan Zupan, Juri Žohar, Herman Okroglič, Emil Kralj, Anton Erjavec, Tomaž Korošec, Ivan Curl, Anton Weiss, Marko Jelen, Slavko Prah, Igor Horvat

Matija Janc, predsednik Komisije za lovsko strelstvo in lovsko orožje

Dnevi lovskega strelstva 2022

Lovska zveza Slovenije in Komisija za lovsko strelstvo in lovsko orožje organizirata Dneve lovskega strelstva 2022, ki bodo od 2. do 4. septembra na Pragerskem. Prijave strelcev sprejemamo do srede, 10. avgusta.

Foto: Bojan Gorenc
  • Državno prvenstvo v strelski kombinaciji za veterane in superveterane 2022

 Volilni okoliši lahko prijavijo pet strelcev v starostni kategoriji in ekipo treh strelcev iz prijavljenih strelcev, ki zastopajo volilni okoliš. Prvenstvo bo potekalo na strelišču Gaj – Pragersko v soboto, 3. 9. 2022, z začetkom ob 8. uri.

  •   Državno prvenstvo v strelski kombinaciji OPEN 2022 (400 točk)

Volilni okoliši lahko prijavijo deset strelcev (ženske, mladinci, člani in veterani, super veterani) in ekipo treh strelcev iz prijavljenih strelcev, ki zastopajo volilni okoliš. Prvenstvo bo potekalo na strelišču Gaj – Pragersko v nedeljo, 4. 9. 2022, z začetkom ob 8. uri.

  • Državno prvenstvo v streljanju na tarčo bežečega merjasca 2022

Volilni okoliši lahko prijavijo po eno ekipo za streljanje na tarčo bežečega merjasca, ki šteje tri strelce. Prvenstvo bo potekalo na strelišču Gaj – Pragersko v nedeljo, 4. 9. 2022, z začetkom ob 8. uri.

Prijave strelcev sprejemamo do srede, 10. 8. 2022, izključno v excel tabeli, na e-naslov lzs@lovska-zveza.si.

Tekmovalci bodo tekmovali po Pravilih o izvedbi lovskih strelskih prireditev. Na Državno prvenstvo v vseh disciplinah so vabljeni tudi državni prvaki 2021.

Uradni trening na strelišču  Gaj – Pragersko bo v petek, 2. 9. 2022, z začetkom ob 9. uri.

Od 2. 9. do 4. 9. 2022 se bo v prostorih strelišča Gaj – Pragersko odvijal sejem orožja, optike in lovske opreme in predavanja o balistiki, optiki in orožju. V teh dneh bodo za lovske pripravnike ob 12. uri organizirani vodeni ogledi.

Matija Janc, predsednik Komisije za lovsko strelstvo in lovsko orožje

                                                                                   

Zadnja tekma lige LZS za veterane in superveterane

V Lovski družini (LD) Podvelka se je 18. junija odvijala četrta, zadnja tekma letošnje lige LZS za veterane in superveterane. Sodelovalo je 13 strelcev, ki so bili razdeljeni v dve starostni skupini.

Foto: arhiv Komisije za lovsko strelstvo in lovsko orožje

Rezultati četrte tekme:

Vseh štirih tekem se je udeležilo 12 strelcev, ki so prejeli medalje in pokale v kategoriji golobi, malokalibrska puška (MK) in kombinacija.

Hvala LD Podvelka za dobro pripravljeno strelišče in organizacijo prireditve.

Matija Janc, predsednik Komisije za lovsko strelstvo in lovsko orožje

Tretja tekma lige LZS

Na strelišču Žančani se je 11. junija odvijala tretja tekma lige LZS za veterane in superveterane. Na tekmi je sodelovalo trinajst strelcev, ki so bili razdeljeni v dve starostni skupini.

Foto: Matija Janc

Rezultati tekme:

Skupno število točk po treh tekmah:

Hvala organizatorjem za dobro pripravljeno strelišče in organizacijo prireditve.

Matija Janc, predsednik Komisije za lovsko strelstvo in lovsko orožje

Druga tekma lige LZS za veterane in superveterane

V Lovski družini Prosenjakovci je v soboto, 14. maja, potekala druga tekma lige Lovske zveze Slovenije za veterane in superveterane. Sodelovalo je 21 strelcev, ki so bili razdeljeni v dve starostni skupini.

Hvala lovski družini za dobro pripravljeno strelišče in organizacijo prireditve.

Foto: Matija Janc

Rezultati tekme:

Skupno število točk po dveh tekmah:

Matija Janc, predsednik Komisije za lovsko strelstvo in lovsko orožje

Strelski vikend LZS

V soboto, 23. aprila, se je po dveh letih ukrepov zaradi covida-19 v Lovski družini (LD) Velike Lašče pričela liga LZS za veterane in superveterane. V nedeljo, 24. aprila, pa so potekala izbirna tekmovanja na strelišču Gaj – Pragersko za strelsko ekipo, ki bo zastopala Lovsko zvezo Slovenije na evropskem prvenstvu v Italiji.

Druga izbirna tekma za uvrstitev v strelsko ekipo LZS, bo v nedeljo, 8. maja 2022, na strelišču Gaj – Pragersko, s pričetkom ob 9. uri. Druga tekma lige za veterane in superveterane pa v soboto, 14. maja 2022, v LD Prosenjakovci, s pričetkom ob 10. uri.

Na tekmi lige LZS v Velikih Laščah je sodelovalo 33 strelcev, razdeljenih v dve starostni skupini – veterane in superveterane. Hvala lovski družini za dobro pripravljeno strelišče in organizacijo prireditve.

Foto: Matija Janc

Rezultati veteranov:

Rezultati: veterani, Velike Lašče 23. 4. 2022
Foto: Matija Janc

Rezultati superveteranov:

Rezultati: superveterani, Velike Lašče, 23. 4. 2022

V nedeljo, 24. aprila so se začela izbirna tekmovanja na strelišču Gaj – Pragersko za strelsko ekipo, ki bo zastopala LZS na evropskem prvenstvu v Italiji.

Foto: Matija Janc
Rezultati 1. izbirne tekme za ekipo LZS
Foto: Matija Janc

Matija Janc, predsednik Komisije za lovsko strelstvo in lovsko orožje

Odprto prvenstvo LZS za veterane in superveterane

Lovska družina Velike Lašče v organizaciji LZS prireja odprto prvenstvo za veterane in superveterane, ki bo potekalo v soboto, 23. aprila. Pričetek tekme bo ob 10. uri. Tekma se izvede v vsakem vremenu.

Foto: arhiv LD Velike Lašče

Prvenstvo bo potekalo na strelišču, ki se nahaja v neposredni bližini pri lovske koče, na naslovu LD Velike Lašče, Prilesje 25 (Google Maps 45.820797,14.671632) Discipline: 25 glinastih golobov, 10 strelov MK. Podelijo se kolajne za posamezna prva tri mesta. Za hrano in pijačo je poskrbljeno. Štartnina znaša 15,00 €.

Trening je v soboto, 16. aprila, ob 9. uri, uradni trening pa v petek, 22. aprila, od 14. ure dalje.

Dodatne informacije: Milan Šilc (041 647 601)